Отримання податкового вирахування на дитину при придбанні квартири

Вирахування ПДФО являє собою одну із заходів державної підтримки, що надається зокрема при придбанні об'єкта нерухомості.

Чи виплачується податкове вирахування при купівлі квартири на дітей у 2020 році? Який порядок отримання? Є спірні моменти? Всі ці питання розглянемо прямо зараз.

Для початку необхідно визначити, що таке майновий вирахування. Він є сумою коштів, яку можна отримати від вартості квартири.

Юридична база

Законодавцем регламентується питання про надання вирахування.

Основним документом, що регулює всі положення, є НК РФ. Стаття 220 включає в себе підстави отримання коштів.

Крім НК РФ до уваги приймаються підзаконні акти – інструкції, складені органами податкової служби.

У них вказується, як подавати зібраний пакет документів, час його розгляду, а також перераховуються основні вимоги.

Внесення змін в НК РФ здійснюється за допомогою низки федеральних законів.

Умови

Отримати повернення сплаченого прибуткового податку можуть такі групи населення:

  • громадяни РФ;
  • особи пенсійного повернення;
  • діти, вік яких менше вісімнадцяти років.

При цьому необхідно дотримання ряду умов:

  1. Перше – громадянство РФ. Правом на оформлення податкового вирахування не володіють іноземці або власники виду на проживання.
  2. Друга вимога – наявність однієї з підстав. До їх числа відноситься придбання об'єкта нерухомості, частини або частки в них, отримання земельного наділу.
  3. Третя умова – сплата прибуткового податку, що стягується з заробітної плати.

Податкове вирахування при купівлі квартири на дитину

Якщо до початку 2012 року правом на отримання вирахування мав тільки людина, яка досягла повнолітнього повернення, на якому значиться об'єкт нерухомості або частка в ньому, то з 2020 року батьки можуть отримувати повернення сплаченого прибуткового податку на дитину в повній сумі.

Важливо, що здійснити такий вирахування можна тільки один раз.

Один батько

Якщо квартира купується батьком, але частина нерухомості він записує на свою дитину, то він має право отримати відрахування за нього.

При цьому важливо дотримуватися умова – засоби, що використовуються на покупку квартири, фактично належали йому.

Таким чином, податкове вирахування при купівлі квартири на дитини один з батьків може отримати.

Подружжя

Якщо нерухомість купується подружжям, і вони прийняли рішення про записи всієї квартири або її частини на дитину, то вони можуть отримати повернення ПДФО замість нього.

На це є дві причини:

  • по-перше, неповнолітні громадяни не є платниками ПДФО;
  • по-друге, витрати на нерухомість несуть подружжя, а не діти.

Між подружжям вирахування буде поділений пропорційно. Він встановлюється в залежності від частки в квартирі.

Відрахування, що належить дитині, буде переведено на рахунок одного з подружжя.

Як правило, батьки оформляють загальний банківський рахунок для переказу коштів.

Оформлення нерухомості на дітей

В даний час нерухомість часто оформляється на дітей. Це дозволяє забезпечити їм стабільне майбутнє, незалежно від можливих ситуацій.

Зазвичай квартира на неповнолітню дитину оформляється не повністю, йому належить лише частка в ній.

Саме від розміру цієї частини, і буде розраховуватися повернення.

Втрачається право повернення?

Якщо батьки дитини отримують повернення повністю, то у нього все одно залишається право на оформлення вирахування в подальшому.

Це можливо, коли неповнолітня дитина досягне вісімнадцяти років і придбав об'єкт нерухомості.

Якщо батько отримував вирахування раніше

Якщо батьки отримували вирахування раніше, але його сума не перевищує двох мільйонів рублів, то він має право на повторне отримання повернення.

Головне – його розмір не повинен становити більше максимальної суми. При цьому право дитини на отримання грошової суми назад не зникає.

Отже, в майбутньому він зможе отримати вирахування, якщо придбає нерухомість – будинок, квартиру або земельну ділянку.

получение налогового вычета при покупке квартиры супругамиОтримання податкового вирахування при купівлі квартири подружжям регламентується чинним законодавством РФ.

Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі квартири у батьків? Дивіться тут.

Порядок дій

Щоб отримати повернення сплаченого прибуткового податку, потрібно:

  1. Скласти заяву.
  2. Заповнити декларацію.
  3. Зібрати пакет документів.
  4. Скласти все це в податкові органи або роботодавця (роботодавець самостійно перешле в ФПС).
  5. Дочекатися рішення камеральної перевірки і перерахування коштів на рахунок.

При складанні заяви немає необхідності дотримуватися певної форми, оскільки вона не встановлена.

Однак у ньому необхідно вказати:

  • кому направляється документ;
  • ПІБ заявника;
  • місце реєстрації;
  • номер свідоцтва ІПН;
  • прохання про перерахування повернення;
  • підстава для його отримання.

Важливо вказати розмір відрахування та банківський рахунок, на який він буде переведений. Без дати і підпису заява буде недійсним.

Тут можна завантажити зразок заяви на отримання податкового вирахування.

Що стосується заповнення декларації, то воно повинно здійснюватися друкованими літерами. Для кожної з них передбачається окрема клітина.

Заповнення повинно здійснюватися чорною гелевою ручкою.

Забороняється наявність виправлень або коригувань, з їх наявністю документ буде відразу відхилений.

Обумовлено це тим, що декларація проходить через спеціальний сканер. Всі відомості, у ній відображені, перевіряються обладнанням і переносяться на монітор.

Тут представлені форма декларації 3-ПДФО, зразок заповнення податкової декларації 3-ПДФО.

Строки здійснення виплати складають чотири місяці. Три з них йти на камеральну перевірку документації, ще місяць необхідний для переказу коштів на вказаний банківський рахунок.

Документи

Для отримання вирахування необхідно зібрати наступний пакет документів:

  1. Договір купівлі нерухомості – необхідний, оскільки в ньому вказується сума коштів за об'єкт.
  2. Свідоцтво власності на квартиру.
  3. Довідка з місця роботи батьків – 2-ПДФО. Якщо у них кілька місць роботи, то потрібно пред'явити довідку з кожного з них. Вона видається у відділі бухгалтерії.
  4. Ксерокопії сторінок паспорта заявника (особисті відомості та прописка). Якщо на вирахування одночасно подають обоє батьків, то необхідно пред'явити копії кожного документа окремо.
  5. Свідоцтво про народження дитини.
  6. Свідоцтво вступу в шлюб.

Тут можна завантажити зразок довідки про доходи 2-ПДФО.

Якщо квартира купувалася по іпотеці, то додатково пред'являється кредитну угоду з банківською організацією та довідка про сплату відсотків.

величина налогового вычета при покупке квартирыВеличина податкового вирахування при купівлі квартири не може перевищувати 260 тисяч рублів.

Хто не має права на податковий вирахування при купівлі квартири? Подробиці тут.

Чи можна отримати податкове вирахування за ремонт квартири? Дізнайтеся в цій статті.

Спірні ситуації

На практиці спірні ситуації, що стосуються оформлення вирахування при купівлі нерухомості та оформлення її на дитину, зустрічаються рідко.

Вони можуть виникнути, якщо не підтверджується, що кошти, внесені за квартиру, належали батькам.

У відповідності з законодавством умовою отримання коштів за дитину є надання доказів, що фактично фінансові суми за придбання належали одному з батьків або подружжя.

На відео про отримання майнового вирахування на дітей

Читай також: