Комунальні платежі за дітей

Якщо стосовно повнолітніх власників при оплаті послуг ЖКГ все зрозуміло, адже в законодавстві є багато інформації про проведення платежів, то при появі в сім'ї дитини виникають питання.

Розберемося, чи беруть з дітей комунальні платежі.

Оплата послуг ЖКГ

Які закони регулюють порядок нарахування та сплати комунальних послуг?

Законодавство

Житлово-комунальними вважаються послуги, які забезпечують комфортне проживання мешканцеві приміщення державного або муніципального фонду.

Керуюча компанія і власники квартир повинні керуватися такими документами, як:

  • Конституція Росії;
  • Житловий кодекс;
  • Кпап;
  • Цивільний кодекс;
  • Федеральні закони;
  • Закони, що були прийняті регіональними властями.

Про оплату і зобов'язання споживачів є інформація у розділі 7 ЖК Росії.

Зобов'язання вносити кошти за спожиті ресурси громадянами і підприємствами відображено в статті 153 ЖК РФ. Оплата повинна проводитися вчасно і в повній мірі.

Варто спиратися також на такі нормативні документи:

  • стаття 154 ЖК РФ– особливості здійснення платежів за утримання будинку та комунальні послуги;
  • стаття 155 ЖК РФ – порядок внесення коштів за надані послуги (вказані строки, місце і час сплати);
  • стаття 157 ЖК РФ – сума, яка повинна перераховуватися на підставі нормативів або облікових приладів;
  • стаття 159 стаття 160 ЖК РФ – особливості отримання субсидії та компенсації витрат на оплату послуг ЖКГ (відображено відомості про розмір субсидії, категоріях громадян, кому така пільга доступна).

Як нараховується?

Розрахунки за всі комунальні послуги здійснюються з урахуванням обсягів, кількості спожитого ресурсу і тарифів:

  • якщо є прилади обліку, то сума буде розрахована з урахуванням їх показників;
  • у тому випадку, коли їх немає, враховуються нормативи споживання.

Нормативи вправі встановлювати регіональні структури, але в межах тих, що прописані в законодавстві.

Під нормативом споживання розуміють кількісні показники обсягів використання комунальних ресурсів, що встановлені владою територіального округу.

Використовуються при розрахунку розміру перерахування за комунальні послуги в тому разі, коли немає приладів обліку.

Прилад обліку – пристрій для вимірювань, що використовується з метою визначення обсягу або кількості спожитого ресурсу.

коммунальные платежи капитальный ремонтКомунальні платежі за капітальний ремонт оплачуються з січня 2020 року.

Як можна заощадити на комунальних платежах? Читайте тут.

Що входить?

Громадяни оплачують такі комунальні послуги:

  1. Утримання житлових приміщень: загальних майнових об'єктів, підвальних приміщень, горищ, під'їздів, дахів, прибудинкових територій, техобслуговування загальних комунікацій, ліфта та облікових приладів, обслуговування технічних кімнат об'єкта, вивезення ТПВ.
  2. За проведення ремонту: загальних майнових об'єктів, комунікацій, технічного приміщення, пристроїв, об'єкта прибудинкової зони.

Не входить в оплату послуг по обслуговуванню квартири. Така робота оплачується окремо мешканцем.

Хто оплачує?

Відповідно до статті 153 ЖК, оплата за надані комунальні послуги проводиться наступними особами:

  1. Наймачами об'єкта для проживання за договорами соцнайма. Зобов'язання вносити кошти за надання послуг виникає з того дня, коли складено документ.
  2. Орендарями житлової нерухомості з державних і муніципальних фондів. Зобов'язання виникає з моменту укладання договору.
  3. Наймачами об'єкта за договорами найму будівлі з муніципального та державного з дня оформлення договору.
  4. Членами житлових кооперативів з того моменту, як об'єкт передано в користування.
  5. Власниками житлових приміщень з моменту реєстрації прав власності, враховуючи порядок статті 169 Житлового кодексу.
  6. Особами, які отримали житло від забудовників після того, як видано дозвіл на використання квартири (виданий передавальний акт або інший документ).

Якщо квартира ще не заселена, то витрати на її утримання несе орган державної влади і структури регіонального самоврядування або особи, яким надано такі повноваження.

Чи беруть з дітей комунальні платежі?

Тут варто розібратися, коли взагалі кількість людина впливає на суму платежу.

Оплата проводиться:

  • за теплопостачання – з площі приміщення;
  • за гаряче і холодне водопостачання – згідно з показаннями лічильників;
  • за воду в разі відсутності лічильників – за кількістю осіб, що прописані в квартирі.

Проводити оплату за дитину необхідно в обов'язковому порядку з того моменту, як його прописали в приміщенні.

Якщо керуюча організація нараховує послуги на дитину без прописки, то можна подати в уповноважені структури довідку про те, що платежі здійснюються за іншою адресою (з документальним підтвердженням).

За місцем проживання оплата може проводитися в тому випадку, якщо ухвалено рішення зборів мешканців про перерахування коштів за використання води з людини, що знаходиться в приміщенні.

уголовная ответственность за неуплату коммунальных платежейКримінальна відповідальність за несплату комунальних платежів не передбачена.

Потрібен закон про перерахунок комунальних платежів? Дивіться тут.

Як дізнатися борги по комунальних платежах? Подробиці в цій статті.

Часті питання

Розглянемо деякі нюанси оплати за дітей, спираючись на законодавство, що діє в 2020 році.

З новонародженого

Чи потрібно платити за новонародженої дитини?

Комунальні послуги оплачуються за кожного прописаного людини в квартирі. При цьому немає ніякого значення, немовля це або повнолітня особа.

Якщо дитина проживає в іншому місці

Розглянемо ситуацію на прикладі:

Батьки мають доньку 4 років, але не проживають разом. Прописана дитина у батька, але живе з матір'ю за місцем її прописки. Вона ж є законним представником неповнолітньої особи.

Необхідно оплачувати комунальні послуги за дитину в тій квартирі, де за фактом він не проживає?

Наймачі повинні оплачувати послуги ЖКГ. Але так як дівчинка є неповнолітньою, то зобов'язання по сплаті повинна виконувати в даному випадку мати.

Дитина не живе за місцем прописки, а отже, її представник має право платити тільки за ті послуги, які розраховуються без урахування кількості осіб, прописаних у приміщенні.

Це опалення, утримання будинку і т. д., крім гарячого і холодного водопостачання, вивезення сміття.

Щоб не платити за частину послуг, мати повинна звернутися до КК україни із заявою про надання роздруківки нарахувань, на підставі якої можна зробити перерахунок у зв'язку з тим, що особа не проживає у приміщенні.

Мати повинна зібрати документи, свідчення сусідів, які підтвердять факт відсутності дочки за місцем прописки.

Також можна підняти питання про оплату послуг за доньку і батьком у рівних частинах з матір'ю, так як обов'язку щодо утримання дитини повинні виконувати обоє батьків.

Оплата комунальних послуг – зобов'язання, яке стосується не лише дорослих громадян, але й неповнолітніх дітей.

На практиці часто зустрічаються проблемні ситуації, які доводиться вирішувати в судовому порядку. Тому варто запастися знаннями про права і зобов'язання, на які буде спиратися при вирішенні питання про перерахування коштів за дитину.

На відео про оплату ЖКГ

Читай також: